První sobota v březnu patřila Cavy Academy

26 Kvě, 2022

První sobota v březnu patřila Cavy Academy

První sobota v březnu patřila Cavy Academy. Témata Welfare a Genetika 1 byly velkým lákadlem a účast byla opět vysoká. Zájemci o informace se sjeli doslova ze všech koutů republiky.

Abychom byli spravedliví a střídali Čechy a Moravu, místo pro konání semináře jsme tentokrát zvolili v Praze v sídle ČSCH.

Ráno na chovatele čekali pořadatelé s malou pozorností i občerstvením a jen co padla devátá hodina, první přednášející, Petr Tejml, se ujal slova. Welfare bylo zajímavým tématem, které prolíná celý chov a jeho znalost je nezbytným předpokladem pro úspěšný chov. Protože, jak už studenti Cavy Academy ví, jen spokojená morčata mohou být zdravá a krásná.

Okolo půl jedenácté si převzala slovo Eliška Poláčková a zasvětila chovatele do tajů základů genetiky morčat. A studenti ji doslova hltali. Složité téma bylo skvěle prezentované a nabité praktickými ukázkami a příklady. V závěru byl dostatečný prostor k otázkám a Eliška se nabídla i k následným konzultacím prostřednictvím emailu. Tuto nabídku chovatelé jistě rádi využijí, protože věřím, že některým se o písmenkách ještě teď zdá.

Tímto školením někteří ze studentů Cavy Academy již splnili počet školení nutný ke složení závěrečného testu, takže pokud budou úspěšní ve zkouškách, brzy se již dočkáme prvních absolventů Cavy Academy první úrovně. Držíme všem pěsti a těšíme se na další podzimní víkendový seminář, tentokrát opět na Moravě v Bohuňovicích u Olomouce.

Anna P.