Jak se stát členem?

Registrace

Vyplněním tohoto registračního formuláře žádáte o členství ve Specializované základní organizaci chovatelů výstavních morčat (SZOCHVM).

O finálním potvrzení vaší registrace a detailech platby vás budeme informovat e-mailem.

Proč registrovat Vaši chovatelskou stanici?

Hlavním důvodem je bezpochyby vášeň ke zvířatům v kombinaci s touhou založit čistokrevný chov morčat. Registrace Vašeho chovu vám umožní:

 • chovat čistokrevná morčátka s rodokmeny
 • registrovat chovné jedince
 • zúčastňovat se výstav a soutěží

A především váš chov bude oficiální a přispěje ke zkvalitňování úrovně chovu morčat v ČR. Registrovat chovné jedince, může pouze registrovaný chovatel.

Každý, kdo chce dlouhodobě odchovávat mláďata tak, jak by se mělo, by si měl zaregistrovat chovatelskou stanici.

* Přihláška do SZOCHVM nezahrnuje založení chovatelské stanice, pokud chovatelskou stanici prozatím nemáte a chcete si ji založit, je možné učinit tak až po uhrazení členských příspěvků a přidělení členského čísla. Žádost a podmínky pak najdete na stránkách ÚOK www.rodent.cz

Co přináší členství u nás?

Obecně vám členství v naší organizaci samozřejmě umožní: chovat čistokrevná morčátka s rodokmeny, registrovat chovné jedince a zúčastňovat se výstav a soutěží pořádaných jakoukoliv organizací spadající pod Český svaz chovatelů.

Kromě toho ale členstvím u nás získáte ještě spoustu dalších výhod:

Pro všechny členy

O všechny naše členy se staráme nadstandardně a tohle všechno získáte pokud se nám připojíte nehledě na to, jaký typ členství si vyberete:

 • Možnost získání klubových šampionátů a ocenění vaší chovatelské stanice
 • Možnost podílet se s námi na chodu naší organizace
 • Možnost ověřené inzerce na našem webu
 • Profil vaší chovatelské stanice na našem webu
 • Zobrazení získaných certifikátů a titulů na vašem profilu (připravujeme)
 • Zasílání informací o výstavách pořádaných v zahraničí
 • Podpora při pořádání výstav
 • Poradenství a podpora chovu
 • Zpravodaj Cavy Report

Proces registrace

Proces registrace je jednoduchý a podobný jakékoliv jiné registraci na internetu. V případě problémů s online registrací vám s ní rádi pomůžeme a dokončíme ji s vámi například po telefonu nebo po mailu. Taktéž nás kontaktujte, pokud by došlo k nějakému problému s platbou.

Celý proces registrace jde rozdělit do 4 jednoduchých akcí, které je třeba udělat:

Začátek registrace

Registraci začnete kliknutím na tlačítko registrovat kdekoliv na stránkách. Dostanete se přes něj na registrační formulář.

 

Výběr členství

Na registračním formuláři vyplníte základní kontaktní údaje jako je email, informace o vás a vyberete si typ členství. Na základě těchto údajů se vám spočítá celková cena.

Potvrzení emailu

Dostanete email a v něm je odkaz, na který musíte kliknout pro potvrzení registrace. V emailu budou i platební údaje.

Provedení platby

Provedete platbu na základě údajů z emailu a počkáte na potvrzení registrace. Naši administrátoři platbu ověří a do týdne vám registraci finálně potvrdí.

Jak na různé změny a úpravy v členství?

Nový člen se může připojit kdykoliv během roku. Platí pro něj standardní výše příspěvků. Navíc ale platí registrační poplatek. Aktivace účtu je provedena až po připsání platby.

Stávající člen prodlouží členství tak, že v lednu zaplatí příspěvky na příslušný kalendářní rok, viz sekce datum splatnosti. Například členské poplatky na kalendářní rok 2021 je třeba zaplatit tak, aby se nejpozději 31.1.2021 připsaly na účet organizace.

Pokud částka nebude připsána v předepsaném termínu, vaše členství bude pozastaveno. Pokud ho budete chtít obnovit, je třeba uhradit navíc registrační poplatek jako u první registrace.

V případě, že jste nezaplatili včas příspěvky, nebo máte z nějakého důvodu členství pozastavené a chcete ho odblokovat, kontaktujte nás a my vám pomůžeme s jeho odblokováním. Samozřejmě, pokud jste tak již neučinili, bude třeba zaplatit členské příspěvky v plné výši na rok, kdy chcete členství odblokovat.

Pokud chcete změnit typ členství, kontaktuje nás a napište nám tyto základní údaje:

 • Jaký typ členství chcete nastavit: Přidružené, Řádné nebo Zahraniční
 • Premium členství: Ano nebo Ne
 • Rok narození

Dořešíme s vámi výši platby a vše potřebné po emailu.

 

Pokud chcete zrušit členství, máte dvě možnosti:

 1. Stačí další rok nezaplatit poplatky a my vám automaticky účet v nezaplaceném roce zablokujeme.
 2. V případě, že z nějakého důvodu chcete zrušit členství v průběhu zaplaceného roku, kontaktujte nás prosím a vše s vámi vyřídíme emailem. Členské příspěvky ani jejich část v takovém případě nevracíme.

Členské příspěvky

 • Zeleně jsou odlišeny typy členství, z nichž lze vybrat vždy jen  jednu variantu.
 • Oranžovou jsou označeny další doplatky, které se mohou, ale nemusí přidat k finální částce, kterou je třeba zaplatit.

Řádný člen


Pokud nejste členem v jiné chovatelské organizaci, vyberte tuto možnost a my z vašeho členství budeme odvádět příspěvky ČSCH.

Cena

740 Kč /460 Kč*


Přidružený člen


Pokud platíte členské příspěvky ČSCH v jiné organizaci a chcete být zároveň členy i u nás, zvolte tento typ členství.

Cena

380 Kč / 350 Kč*


Zahraniční člen


Tento typ členství je určen pro členy s trvalým bydlištěm nebo občanstvím mimo Českou republiku. Jeho součástí je i známka pro ČSCH.

Cena

860 Kč / 615 Kč*


Registrace


Jednorázový poplatek za registraci. Platí se pouze při první registraci nového člena nebo při obnovení zablokovaného členství .

Doplatek

+ 200 Kč / +150 Kč*


Další doplňky ke členství:
Časopis Chovatel – je možné si objednat navíc i časopis Chovatel za zvýhodněnou cenu, čímž podpoříte Český svaz chovatelů – cena 360 Kč / 385 Kč *

* Speciální ceny určené pro mladé chovatele do 18ti let. Pokud chovateli bude 18 v daném roce, za který chce zaplatit, platí pro něj cena s hvězdičkou. Pokud cena s hvězdičkou není pro danou položku k dispozici, platí plná cena.

Platební údaje

Platby

Nový člen v příchozím potvrzovacím emailu obdrží odkaz, jehož proklikem dokončí registraci. Jakmile bude z vaší strany registrace dokončena, obdržíte od nás email s instrukcemi pro platbu.

Stávající člen se řídí instrukcemi z předchozí platby. Údaje o výši poplatků a instrukce budou zobrazeny i ve Vašem profilu. V případě jakýchkoliv požadavků na úpravu či změnu členství nás prosím kontaktujte na info@vystavnimorcata.cz

Datum splatnosti

Poplatky se platí na jeden kalendářní rok. Příspěvky je potřeba zaplatit vždy do konce ledna toho roku, na který je platíte. Například členské poplatky na kalendářní rok 2023 je třeba zaplatit tak, aby se nejpozději 31.1.2023 připsaly na účet organizace.

Pokud částka nebude připsána v předepsaném termínu, vaše členství bude pozastaveno a pokud ho budete chtít obnovit, je třeba uhradit navíc registrační poplatek jako u první registrace.

Připsání platby

Převod platby a její zpracování může trvat několik dnů.

Pokud není vaše členství v databázi prodlouženo či schváleno více než 14 dnů po uhrazení, kontaktujte emailem pověřené členy výboru Veronika.grossmanova@vystavnimorcata.cz nebo misa.karasova@vystavnimorcata.cz

Členské průkazy jsou rozesílány ihned, jakmile je obdržíme z ČSCH.

Bankovní spojení

Číslo účtu: 2901911839/2010
IBAN: CZ54 2010 0000 0029 0191 1839
SWIFT/BIC FIOBCZPPXX